YALÇINLAR GROUP

HAKKIMIZDA


1958 yılında, Hasan Yalçın tarafından, fotoğraf makinesi ve malzemeleri satmak amacı ile kurulan “Foto Nur”; 1984 yılına kadar bir Aile Şirketi olarak yönetilmiştir. Bu tarihten itibaren ise, firma Hakan Yalçın yönetiminde “Yalçınlar Fotoğraf ve Elektronik Ürünler San.Tic.A.Ş.” olarak faaliyetlerini 2014 yılının sonuna kadar sürdürmüştür.

1958 yılında küçük bir dükkanla başlayan bu yolculuk, günümüzde köklü ve güvenilir bir firma olarak tanımlanan Yalçınlar A.Ş. ile devam etmektedir. Yapılan pazar araştırmaları göstermektedir ki, Yalçınlar bugün fotoğrafçılık sektöründe marka bilinirliği ve bağlılığı en yüksek firmadır. Yalçınların köklü ve güvenilir bir firma olması ise en fazla vurgulanan özelliğidir. (Retailing Institude, Ağustos, 2006)

2003 yılından sonra perakendecilik faaliyetlerine ağırlık vermiştir. Fotoğraf baskı hizmetlerinin yanı sıra, elektronik ürünlerin satışında çalışmalarını sürdürmüş olan Yalçınlar, fotoğrafçılık sektöründeki markaların, ilk ürün lansmanlarını gerçekleştirdikleri, en çok tercih edilen partner durumuna gelmiştir.


2010 yılında büyük yatırımlarla yapı sektörüne güçlü bir adım atan Yalçınlar Group, Büyükçekmece Göl Vadisi'nde 40 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği GölMahal villalarıyla büyük ses getirmiştir. GölMahal villalarının gördüğü büyük ilginin ardından Yalçınlar Group, yine Büyükçekmece Göl Vadisi'nde 90 milyon dolar yatırımla 400 dönüm üzerinde 150 özel villadan oluşan BatıMahal projesini hayata geçirmektedir.

GölMahal ve BatıMahal projeleriyle villa yaşamına Batı standartlarını getiren Yalçınlar Group, lüks konutta fark yaratan projelere imza atmayı sürdürmektedir.